Menu Zavřeno

Servis geometrie

Co je to geometrie kol?

Geometrie kol neboli geometrie náprav vozidla je vzájemné seřízení kol v závislosti na ose jízdy tak, aby byla kola s pneumatikami nakloněna k vozovce pod správným úhlem. To se zajistí seřízením obou náprav a zajištěním správné sbíhavosti a náklonu.

Proč zajistit správnou geometrii?

Je několik důvodů, proč zajistit správnou geometrii kol.
Ušetříte peníze – v případě správné geometrie kol se totiž pneumatiky opotřebovávají stejnoměrně po celé své šíři. Díky tomu je tak zaručena maximální doba použitelnosti vašich pneumatik. V případě špatné geometrie byste pneumatiky museli kupovat častěji a ušetříte také na palivu, jelikož správná geometrie kol zajišťuje i menší valivý odpor.
Lepší jízdní vlastnosti vozu – při správné geometrii a tím pádem stejnoměrného opotřebovávíní pneumatik jsou zaručeny nezhoršené jízdní vlastnosti. V opačném případě totiž automobil ztrácí svoji přirozenou stabilitu a tím i zhoršenou ovladatelnost.Bezpečnost – od nerovnoměrně opotřebovaných pneumatik a tím i zhoršených jízdních vlastností se může odvíjet i bezpečnost vás a vašich blízkých. Proto neriskujte a nechte si u nás geometrii profesionálně zkontrolovat.

Kdy si zajistit seřízení geometrie?

Seřízení geometrie byste si měli zajistit nejlépe s každou výměnou pneumatik nebo při silnějším nárazu na spodní část vozu. V závislosti na těchto aspektech může vždy vzniknout nerovnoměrnost v seřízení. Pokud budete dodržovat tato pravidla, určitě se vám nestane, že by jízda vašeho vozu byla ovlivněná špatnou geometrií. Existuje ovšem pár poznatků, podle kterých poznáte špatnou geometrii i sami. Mezi tyto aspekty patří:

Opticky zřetelné nerovnoměrné opotřebení pneumatik
Tendence vozu se stáčet za jízdy k jedné straně
Vibrace volantu za jízdy

Proto neváhejte a zajistěte si u nás také seřízení geometrie kol.

 
Autocentrum Svejkovský
Klostermannova č.poz.311/2,
337 01, Rokycany – Plzeňské Předměstí
tel. 371 723 070
mail. servis@acs-rokycany.cz

Provozovatelem webu je Autocentrum Svejkovský se sídlem Plzeňská 823 ,337 01 Rokycany, Česká republika, IČ: 66336716.